ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ!!!

adespotos1@hotmail.com

Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

Πανιώνιος-Παναθηναϊκός: 1-1 (Τελικό)

Στο -7 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακός έμεινε ο Παναθηναϊκός μετά το 1-1 με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη. Προηγήθηκαν με τον Μήτρογλου οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν με πέναλτι του Σισέ οι πράσινοι. Κακώς σφύριξε την εσχάτη των ποινών ο Κάκος....

9ο λεπτό: Εξυπνη πάσα του Βύντρα από δεξιά, πλασέ στην κίνηση του Γκοβού, η μπάλα μόλις άουτ.

18ο λεπτό: Ωραία κάθετη του Γουνδουλάκη, ο Μήτρογλου περνάει τον Τζόρβα αλλά τραβιέται πολύ πλάγια. Ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού προλαβαίνει να διώξει το πλασέ.

30ο λεπτό: Εξαιρετική κάθετη πάσα του Κατσουράνη, ο Σισέ πλασάρει, ο Μάχο αποκρούει έξοχα.

44ο λεπτό. Μερίδα οπαδών του Πανιωνίου ρίχνει αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο και ο Λέτο δεν μπορεί, προσωρινά, να εκτελέσει κόρνερ. Μετά από παρέμβαση του Κάκου η κατάσταση εξομαλύνεται.

49ο λεπτό: Γκολ για τον Πανιώνιο! Σέντρα του Κουμορτζί, ο Καντέ προσπαθεί να διώξει αλλά στρώνει την μπάλα στον Μήτρογλου που σκοράρει από κοντά με κεφαλιά.

54ο λεπτό: Ο Κάκος σφυρίζει κακώς πέναλτι σε καθαρό τάκλιν του Κουμορτζί πάνω στον Λέτο.

55ο λεπτό: Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Σισέ σκοράρει από τη βούλα.

63ο λεπτό: Φάουλ του Σισέ, προσωρινά απομακρύνει ο Μάχο, ο Χριστοδουλόπουλος δεν προλαβαίνει.

77ο λεπτό: Σουτ του Σισέ με το δεξί στην κίνηση, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μάχο.

78ο λεπτό: Σουτ του Κουμορτζί από το ύψος της περιοχής, επεμβαίνει σωτήρια ο Τζόρβας.

83ο λεπτό: Σέντρα ακριβείας του Σπυρόπουλου, κεφαλιά του Σισέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.